| stangaionut a întrebat:

Salut,ce sisteme desktop adica unitati de calculator stiti pentru a putea rula fifa 2013 si jocuri noi aparute si sa coste pana in 2500. vreau ceva cu o placa Nvidia sau ati radeon si cu procesor i3, i5.un baiat si-a luat o unitate:

Procesor: Intel ® CoreTM i5 3330 3GHz

Video : ATI Radeon HD 7750 1GB

8 GB RAM

HDD 1TB

si a dat 2400 de lei pe ea de la emag.ro
stiti cumva sisteme desktop asemanatoare pana in 2500 lei? mersi

3 răspunsuri:
| Smiley923 a răspuns:

HP Pavilion g6
Tip procesor:Intel® CoreTM i5Model procesor:3210MTehnologie procesor:22 nmFrecventa procesor:2500 MHzCache:3072 KBProducator procesor:Intel
Placa Video
Tip memorie videobig grinedicataCapacitate memorie video:1024 MBProducator chipset video:AMDSeria:RadeonModel:HD 7670M

4 GB RAM/6 GB RAM

P.S.-Este laptop!

| MissDi a răspuns:

A aparut fifa 2013?

| andrei733 a răspuns (pentru MissDi):

De vreo 3 luni laughing