| Reellex1 a întrebat:

Salut.Cine imi poate da o lista cu licee unde as putea studia la profilul filologie bilingv engleza? Sunt din Basarabia si doresc sa plec dupa clasa a 9 sa invat la Romania.Ar fi de dorit ca liceele sa fie din judetul Iasi sau cit mai aproape de frondiera cu R. Moldova(cel mult la o distanta de 50km). Multumesc.

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

In tabel, gasesti lista liceelor din Iasi:http://cnaob.org/docs/admlic2013_brosura.pdf

| Zeppa03 a răspuns:

Colegiul National "Mihai Eminescu" e unicul din Iasi cu specializarea dorita. Ar mai fi C. N. " A.T. Laurian " si C.N. " Mihai Eminescu " din Botosani dar nu e la fel de aproape. Succes.

| YourDrog a răspuns:

Vino in Galati, eu tot sunt din RM si mai am un an si plec si eu la studii in Romania tongue