| SinCara a întrebat:

Salut.
Cine imi poate spune sigur cand incep scolile anul acesta?
De la unii aud ca pe 13, de la altii ca pe 17, de la altii ca pe 1.
Dau funda la cine imi spune precis cand incep scolilehappy.

Răspuns Câştigător
| johny92 a răspuns:

In 13 septembrie am vazut la TV la stiri. E oficial happy
Iata care este calendarul anului scolar 2011-2012:

Cursurile semestrului I se desfasoara de luni, 12 septembrie 2011 pana vineri, 23 decembrie 2011. In perioada 22 – 30 octombrie 2011, elevii din clasele I-IV, precum si micutii de la gradinita sunt in vacanta.
Perioada de cursuri este de 36 de saptamani. Elevii din clasele de liceu terminale vor merge la scoala 33 de saptamani si vor avea o perioada de patru saptamani dedicate examenului de bacalaureat. Pentru ei, scoala se termina in 1 iunie 2012.

12 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu am auzit ca pe 1

| TAzOVsKY a răspuns:

Scoala incepe pe 12 septembrie happy

| PrecioussGirl a răspuns:

Anul scolar 2011-2012 va incepe pe 12 septembrie.

| zuzuzic a răspuns:

Salutare! Asta e un extras din Structura anului scolar 2011-2012 :
"Art. 2
Anul scolar 2011-2012 incepe la data de 1 septembrie 2011, se incheie la data de 31 august 2012 si se structureaza pe doua semestre, dupa cum urmeaza:

Semestrul I

Cursuri : luni, 12 septembrie 2011 - vineri, 23 decembrie 2011".

Deci cursurile incep in 12! happy Sper sa-ti fie de folos.

| ElecktroFloweR a răspuns:

Eu stiu ca pe 12 dar ca sa fi mai sigur uitate la stiri sau la alte emisiuni ca o sa spuna cand se apropie sai intra pe sitei la PRO tv.

| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

Buna, Pe 12 incep
pup:*

| AneBbi a răspuns:

Scoala se incepe asa cum s-a inceput pana acum adica pe 12 sh oricum asta va spune si la stiri inainte cu cateva zile de a incepe ca vor spune ashtea ca copii s-a pregatit pentru sc cu rechizite bla bla ma rog ceva de genu si nu va mai alarmatzi degeabawinking

| Morena30 a răspuns:

Pe 12 septembrie ai sunt foooarte sigura happy

| BiscuuBaii a răspuns:

Eu stiu ca pe 12 big grin sper ca te-am ajutat cu ceva...

| Alias2032 a răspuns:

Toate scolile se incep de pe data de 12/08/2011

| Magie_4654 a răspuns:

Buna!
scolile incep pe 12 septembrie deoarece anul viitor se va incepe de la 1 septembrie pentru a avea vacanta de iarna de o lunawinking
Pa-pa!

| K1d1 a răspuns:

Absolut toate scolile dar si liceele incep pe data de 12!