| catalin221997 a întrebat:

Salut,cine stie cum se face un pachet pentru extensile din google chrom

dau funda pentru cel mai bun raspuns happy

Răspuns Câştigător
| Ingerasul123 a răspuns:

Daca nu stiati inca Google Chrome suporta extensii. Extensiile sunt practic add-on-uri, pe care le avem si in Firefox doar ca pe Chrome acestea se numesc extensii. Ce rol au acestea? Acelasi ca si pe Firefox, ne permit sa imbunatatim sau sa adaugam functionalitati noi browserului nostru Google Chrome. Modul de instalare a acestora este chiar mai simplu decat pe Firefox. Pentu cei mai pretentiosi in ale personalizarii nici Chrome nu este mai prejos, acesta suporta teme ce pot fi instalate printr-un singur click. Numarul lor nu este la fel de mare ca a celora pentru Firefox dar in timp cu siguranta se vor dezvolta mai multe. Ce poate face Google Chrome?
Are propriul serviciu de sincronizare a preferintelor, bookmark-urilor si a temelor asta insemnand ca in caz de un reinstall de sistem, la reinstalarea google chrome nu va mai fi nevoie sa refacem setarile sau sa instalam iarasi tema preferata. Pur si simplu avand un cont Google ne logam si tot ce aveam inainte de reinstall se va sincroniza cu actualul browser.
Aveti la dispozitie un un modul de traducere gata integrat dar care poate fi dezactivat. Suporta extensii, teme, stie sa jongleze cu taburile, puteti bloca un tab prin functia PinTab asta insemnand ca tabul respectiv nu va mai avea buton de close si astfel nu va mai exista riscul de al inchide accidental. Va puteti importa datele respectiv bookmarkurile din alte browsere in google chrome.

1 răspuns:
| Ingerasul123 a răspuns:

Daca nu stiati inca Google Chrome suporta extensii. Extensiile sunt practic add-on-uri, pe care le avem si in Firefox doar ca pe Chrome acestea se numesc extensii. Ce rol au acestea? Acelasi ca si pe Firefox, ne permit sa imbunatatim sau sa adaugam functionalitati noi browserului nostru Google Chrome. Modul de instalare a acestora este chiar mai simplu decat pe Firefox. Pentu cei mai pretentiosi in ale personalizarii nici Chrome nu este mai prejos, acesta suporta teme ce pot fi instalate printr-un singur click. Numarul lor nu este la fel de mare ca a celora pentru Firefox dar in timp cu siguranta se vor dezvolta mai multe. Ce poate face Google Chrome?
Are propriul serviciu de sincronizare a preferintelor, bookmark-urilor si a temelor asta insemnand ca in caz de un reinstall de sistem, la reinstalarea google chrome nu va mai fi nevoie sa refacem setarile sau sa instalam iarasi tema preferata. Pur si simplu avand un cont Google ne logam si tot ce aveam inainte de reinstall se va sincroniza cu actualul browser.
Aveti la dispozitie un un modul de traducere gata integrat dar care poate fi dezactivat. Suporta extensii, teme, stie sa jongleze cu taburile, puteti bloca un tab prin functia PinTab asta insemnand ca tabul respectiv nu va mai avea buton de close si astfel nu va mai exista riscul de al inchide accidental. Va puteti importa datele respectiv bookmarkurile din alte browsere in google chrome.