| CosminComan75 a întrebat:

cineva de pe olx insista sa trimit un colet si eu vreau sa-l trimit prin posta, nu prin curier. Imi explica si mie cineva cum ar trebui sa procedez? Va rog mult. Cum o sa-mi primesc banii? Va rog sa ma ajutati.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Insista sa il trimiti? pai nu asta era scopul daca l ai pus la vanzare?

te duci la posta cu coletul, zici ca vrei sa il trimiti ramburs, completezi ceva fise pe acolo la care treci si suma.

Apoi astepti vreo 2-3 zile sa ajunga pachetul la destinatar si inca vreo 2-3 zile sa iti vina banii pe care ii ridici tot de la posta.

PS foloseste curierul in 2 zile ai terminat toata treaba si mai vine si la usa ta

| crytical a răspuns:

Suni la fancurier frumos, le zici ca vrei sa trimiti un colet cu plata ramburs si traseul il plateste tot cumparatorul, 15 lei, sau cat e. Dupa ce vine omu de la fancurier sa iti ia coletu, il duce la cumparator acasa, ala ii da banii la curier si se intoarce acasa la tine. Simplu. Intra pe site la ei, suni si faci ce-am zis mai sus.