| AnonimAnonim4321 a întrebat:

Salut, cineva îmi poate aduce din UK un detector de metale el neavând autorizație? Adică el îl cumpara și mi-l și poate aduce?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Detectorul de metale nu este marfa interzisa.
Autorizatie trebuie doar daca vrei sa-l folosesti pentru cautare de "comori".

| AnemonaP a răspuns:

Cred ca mai simplu, pune colet

| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu are autorizatie, cine crezi tu ca risca puscaria ca sa-ti a aduca tie ceva ilegal?
Nu se poate pune colet cu lucururi ilegale, pentru ca la vama este deschis si intri la "ilegalitati" atat tu cat si cel care ti-a trimis coletul.

| AnonimAnonim4321 explică (pentru Violleta2022):

Pai nu e lucru ilegal e doar un detector la noi în România trebuie autorizație pentru a-l folosi dar nu pentru a-l deține

| darrio2007 a răspuns (pentru AnonimAnonim4321):

Si daca il detii se va considera ca il si folosesti. Doar nu ai sa-l tii de bibelou.

| Dismally a răspuns:

Doar daca nu este prins... Dar de ce nu il comanzi de pe un site ceva?

| Lukasssz a răspuns:

Cu cat platesti? laughing