| anonim_4396 a întrebat:

Salut, cu media 6.75 pot intra intr-un liceu sau colegiu in Romania?

13 răspunsuri:
| Laura1092 a răspuns:

Normal. La noi in Romania se intra si la licee cu 3, 97 dar in fine. Cu 6, 75 poti intra la Decebal, Mihai bravu, timpuri noi, hristo botev si altele

| măcheamăăăî a răspuns:

Logic! La liceul la care am dat eu s-a intrat cu 5, 89 la mate-info...si e cel mai bun liceu din oras smug

| Jordan_Daniel_1990 a răspuns (pentru măcheamăăăî):

Daca ai intrat cu 5, 89 la cel mai bun liceu din orasul tau imi inchipui cat de bun este

| măcheamăăăî a răspuns (pentru Jordan_Daniel_1990):

Eu am intrat cu 9, 74 imi pare rauwinking

| Jordan_Daniel_1990 a răspuns (pentru măcheamăăăî):

Dc iti pare rau!? eu o sa dau la anul examen

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Da, poti.

| DeeeaA a răspuns:

Desigur! De ce nu?
Ai primit de la scoala la care ai fost pana acum brosura cu Admiterea la liceele din judetul tau? Uita-te acolo sau, daca nu o ai, imprumut-o de la unul din colegii, prietenii tai. La ce? La mediile la care "te incadrezi" cu a ta. Nu e foarte mare 6.75 dar licee sunt pentru nivelul fiecaruia, in parte. Cred ca ar fi trebuit deja sa stii la ce liceu intri, nu? Inca o luna si incepe noul an scolar. Sper ca te-am ajutatwinking! Pa, pa!

| anonim_4396 explică (pentru DeeeaA):

E o problema aici, sunt din RM(Republica Moldova) sad si nu prea cunosc cum merge la voi toata chestia asta si nici nu stiu daca mai am sanse sa intru pentru ca a trecut deacum data de admitere

| DeeeaA a răspuns (pentru anonim_4396):

A! Da! Uite! Si eu, anul trecut am intrat la liceu. O verisoara de-a mea a venit din Grecia, e cu 2 saptamani mai mare decat mine si, a aflat abia la sfarsitul lui August liceul la care va intra. Din cate stiu eu, sunt "trei trepte" sa le zicem asa. Tu, facand parte din alt stat, alta tara cum ar veni, ar trebui sa te interesezi acum, 1-2-3 August(la inceputul acestei luni) de un loc liber in scoala la care o sa mergi. Si eu am doua colege din Repulbica Moldova, dar din cate tin minte ere au fost repartizate de acolo la licee, nu tin minte sa fi stiut exact in ce judet vor merge. Intereseaza-te la scoala la care ai fost pana acum.happy

| JockerStoica a răspuns:

Da la un liceu de filologie Bafta!

| Dexterity a răspuns:

Da

| Jordan_Daniel_1990 a răspuns:

In aceasta tara si cu media 1 se intra

| assassa a răspuns:

Dahappy