| lobont98 a întrebat:

Cum as putea sa aduc imaginea de pe dekstop la normal si iconitele sa numai fie marcate? Funda http://imageshack.us/photo/my-images/651/92926126.png/

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Intra in Start-Click dreapta pe My Computer-Properties-Advanced-La Performance se alege Settings-La Visual Effects asigura-te ca e bifata optiunea "Use drop shadows for icon labels on the Desktop"
Bafta!

| lobont98 explică (pentru neluL):

Ii bifata dar tot nu mergresad

| neluL a răspuns (pentru lobont98):

Click dreapta pe My Computer, te duci la tab-ul Advanced, iar acolo dai click pe butonul Performance. La Visual Effects dai Custom si lasi bifate doar ultimele doua casute
APOI ->
Click dreapta pe desktop-> Arrange icons by -> Lock web Items on desktop (să fie dezactivat)

| lobont98 explică (pentru neluL):

Nu merge nici asa

| neluL a răspuns (pentru lobont98):

Intra in > control panel > display > tabul ->desktop si selecteaza 'customize desktop'. Click pe tabul webs și asigura-te că nu este selectat sau debifeaza tot din paginile Web apoi apasă OK și OK ( Asigura-te că nimic nu este bifat în lista de pagini Web)
Apoi
Click dreapta pe Desktop si > Arrange Icons By... In partea de jos a meniului, asigura-te că Lock Web Items on Desktop este DEBIFAT.
Daca nu merge, incearca sa schimbi imaginea de pe desktop ->orice poza in format.jpg, si daca tot nu merge, vezi mai departe ->
Intra in Start >Run > "regedit"
Navigheaza la
HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ Current Version \ Policies \ Explorer

Editeaza valoarea ForceActiveDesktopOn la 0 daca ea este 1.
Restart pc.