| ClipaSchimbarii a întrebat:

Cum as putea sa mut jocurile din memoria telefonului in cea a cardului SD?(am 16 gb in telefon si am card de 32gb).

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Pe card in 90% din cazuri poți muta doar poze, video, muzică.
Eu ințeleg că in țara noastră nu toți iși permit un telefon de gamă scumpă. Insă la ora actuală sunt și telefoane bune cu 32gb de stocare, și la prețuri rezonabile.
Spun 32 gb deoarece 64, 128 sau mai mult, saltă mult de preț.
Când iți cumperi următorul telefon să iți aduci aminte ca stocarea internă e importantă.
Partea cu sd sunt abureli.
O zi bună.