| anonim_4396 a întrebat:

Salut!

Cum dezactivez paginile similare recomandate de Facebook?

Multumesc!

2 răspunsuri:
| DjSannan a răspuns:

Pentru a dezactiva pagini similare recomandate de Facebook, urmează pașii de mai jos:

Deschide aplicația Facebook sau accesează site-ul Facebook în browser-ul tău web.

Autentifică-te în contul tău de Facebook.

Din meniul principal, accesează setările contului tău prin apăsarea butonului cu trei linii orizontale în partea de jos a ecranului (pe telefon) sau prin apăsarea butonului cu trei linii verticale în partea de sus a ecranului (pe calculator).

Din meniul setărilor, accesează secțiunea "Setări publice și de confidențialitate".

Din secțiunea "Setări publice și de confidențialitate", accesează opțiunea "Setări de conținut".

În secțiunea "Setări de conținut", caută opțiunea "Pagini similare".

Apasă pe opțiunea "Editare" din dreptul opțiunii "Pagini similare".

Din fereastra care se deschide, apasă pe opțiunea "Dezactivează".

| blackann a răspuns:

Le dai unlike