| Kevin1975 a întrebat:

Cum imi pot da seama daca pe olx un anunt a expirat sau produsul a fost cumparat de cineva? Este vreo diferenta?

Răspuns Câştigător
| Vinsieu a răspuns:

Anunturile expirate nu mai sunt vizibile. Le vede doar proprietarul si are posibilitatea de a le reactiva.
Daca produsul s-a vindut, proprietarul ar trebui sa stearga anuntul. Din pacate, la noi, din neglijenta, putini fac asta. Poti sti daca mai este de vinzare dind un telefon sau lasind un mesaj pentru vinzator.

2 răspunsuri:
| Petru_Boia_1992 a răspuns:

Daca anuntul e expirat insemna ca utilizatorul or nu mai vrea sa-l dea ori o uitatde el pe sit, iar daca este cumparat ii alta treaba.

| ToANewUnderstanding a răspuns:

Daca ai link-ul anuntului si doresti sa il accesezi, la incarcare paginii ai 3 variante:
Daca anuntul e valid totul decurge normal.
Daca in antet scrie anunt expirat atunci anuntul a expirat adica s-a terminat perioada de o luna de publicitate.
Iar daca scrie acest produs a fost vandut, e clar...