| valentin07 a întrebat:

Salut, cum pot decoda un telefon Nokia c3? Este codat pe Orange, dar fara a merge la un service, prin cod sau imai.

7 răspunsuri:
| EugenRomaniuc a răspuns:

Pur si simplu faci update/schimbi/firmware la software. Ai nevoie de cablu de date si de un tutorial. E foarte simplu, amf acut asta la 12 telefoane diferite. E usor daca stii unde sa cauti tongue. BAFTA!

| anonim_4396 a răspuns (pentru EugenRomaniuc):

Poti detalia putin, adica fisierul trebuie sa fie unul de tip *.exe? Ma refer la fisierul de firmware.

| EugenRomaniuc a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, de obicei, la firmware e unul tip ".zip". Dar te poti conecta la o retea wireless si face asta http://www.youtube.com/watch?v=eg2Vf-4qqx8. Depinde ce software ai acum. La firmware e mai complicat. poti vedea aici http://www.youtube.com/watch?v=VhTxCaxasZo&feature=related cum sa descarci software-ul dar din pacate nu iti arata cum sa-l instalezi pe telefon. Dar din cate stiu dupa ce l-ai descarcat folosesti tot aceasta aplicatie cu telefonul conectat prin USB si folosind acel buton de download din aplicatie schimbi softul. BAFTA!

| structura a răspuns (pentru EugenRomaniuc):

Tu vorbesti serios/ sau faci misto

| structura a răspuns:

Salut, ai reusit? am si eu c3 si e codat, ma intereseaza cu ce program l-ai deblocat.ms

| valentin07 explică:

Am schimbat versiunea la soft dar tot nu citeste cosmote.

| JustynValentyn a răspuns:

Cum pot decoda un Nokia C3 sete codat pe altele rețete nu citește ORANGE fără a merge la un service