| Titiriga_Bogdan_1990 a întrebat:

Cum pot numerota paginile in world 2007 astfel incat primele 2 pagini sa nu fie numerotate si a 3-a pagina sa fie numerotata direct cu numar 3?

Răspuns Câştigător
| catalin112 a răspuns:

Intrii in Word dai pe a 3 a pagina din dosar si ai tabulatorul de sus unde scrie
Home>>Inser>>Page Layout iar urmatoarea este References dai click pe el,
si apoi este o casuta chiar dedesubtul tabulatorului INSERT si in coltul casutei este o sageata dai click pe ea si o sa iti apara o casuta pe ecran denumita Footnote and Endnote bun,
In casuta vei gasi un cuvant"Format"
sub el este formatul numerotarii paginilor gen arabe, romane si altele alegi ce doresti si apoi mai joc scrie Start at = Incepe cu pagina... 3 in cazul tau. Si gata.

Funda?

1 răspuns: