| ck0d3m0n a întrebat:

Cum pot pune caciulita aceea de la litera "a"? Multumeschappy

Răspuns Câştigător
| piatraneamt97 a răspuns:

Daca ai windows xp in dreapta jos e o casuta pe care scrie EN(engleza). Acelea sunt caracterele cu care tu scrii. Dai click pe ea si alegi RO. ă î â ş ţ sunt [ ] \; '. Sper ca am fost de ajutor. A da. Z in caractere romanesti e y. Daca apesi z este y.

10 răspunsuri:
| Cσσкiє a răspuns:

Bună. Bănuiesc că ai Windows XP. În bara cu startul, lângă oră, sunt nişte icon`uri. Când "se termină", scrie "EN" cu culoare albă. Dă click pe el şi bifează RO. Să-mi zici dacă ai reuşit.

| Vizitiul a răspuns:

Ti apasat Alt( dreapta), iar pe urma apesi "a"-ă.

| AndutzaAndu a răspuns:

Ai în bara de start în dreapta "EN", dai click acolo şi alegi "RO" sau dacă nu merge (trebuie să meargă), apeşi Alt+Shift din tastatură.

| Ramona_5995 a răspuns:

Vreau fundita! laughing
Schimba limba din engleza in romana si o sa poti sa le faci big grin
Daca nu stii, uite:
ă
î
ş
ţ
â

| dot a răspuns:

Sau... Alt(tinand apasat) +1+3+4 de pe tast. numerica si apare å smug

| ☻☆Diana☆☻ a răspuns:

Vezi la bara unde este "start", pe dreapta este "EN", seteaza pe "RO" si mai apoi incerci cu [ si ar trebui sa-ti apara ă tongue
Merge?big grin

| Bodo a răspuns:

Daca te referi la cum poti scrie cu diacritice incearca asta: in Taskbar, undeva inaintea ceasului ar trebui sa apara un buton "EN". Dai pe el, schimbi in romana si ar trebui sa ai litera ă pe [ si litera â pe \

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

îâţăşîîţţâşţşîăşţîă asa am dat s eu ca iei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pui din engleza pe romana laughing

| DeniiMeow a răspuns:

Buna! Vezi acolo la bara de start ai ceva mic in care scrie "EN" dai CLick acolo si pui Romanian apoi apesi [ bye:*