| Doridd a întrebat:

Cumva aceasta placa de baza ASUS A68HM-K se potriveste cu acest procesor : A10-7700K Black Edition 3. 4GHz? Multumesc big grin

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Da.
Aici gasesti toate proocesoarele compatibile cu placa de baza, precum si alte specificatii, eventual si drivere.
https://www.asus.com/Motherboards/A68HMK/HelpDesk_CPU

18 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Am vazut ca ai un "G3220", eu am un Quad Core q9505 cu performante asemanatoare.
Am cumparat un GTX 750 TI si ruleaza orice joc cu detaliile date pe Mediu spre High.
Schimba PISALAU ala de GT 730 cu un GTX 750 TI care e de 4 ori mai performanta!

| Doridd explică (pentru CPAElites):

Nu, nu, noul meu procesor este 10-7700K Black Edition 3. 4GHz, am mai facut rost de ceva la buget si noua placa video este un R7 250 2 gb DDR5. Voiam doar sa stiu daca procesoru de sus se potriveste cu placa de baza big grin Dar mersi de raspuns oricum

| CPAElites a răspuns (pentru Doridd):

Procesorul nu este compatibil cu placa de baza!
Placa Video este o pocnitoare ( este cu ~30% mai performanta decat GT 730 ) nu inteleg de ce nu ai mai strans bani pentru GTX 750 TI care e de 3 ori mai performanta happy

| Doridd explică (pentru CPAElites):

Procesru este Amd A10-7700k, nu am scris din greseala tot xD. Si in legatura cu placile video tin sa te contrazic http://gpuboss.com/gpus/Radeon-R7-250-vs-GeForce-GT-730 R7 este mult mai buna

| CPAElites a răspuns (pentru Doridd):

Pai si eu ce am spus? E mai buna cu 8 fps-uri!
Esti troll!

| Anonymunon a răspuns:

Cel mai bine intra aici si vezi chiar tu ce se portiveste
https://pcpartpicker.com

| Doridd explică (pentru Anonymunon):

Am bagat acolo, si la ele 2 scrie ceva gen,, Combo ''. E de bine, nu? XD

| Anonymunon a răspuns (pentru Doridd):

Da este de bine

| Doridd explică (pentru Anonymunon):

Deci, presupun ca nu sunt probleme cu Procesoru si placa de baza, nu?

| codry223 a răspuns:

Orice procesor se potriveste cu orice placa de baza
intrebarea e stupida

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru codry223):

Serios? Îți dau eu un procesor cu Socket 1150 și o placă de bază cu Socket AM2+, să vedem dacă se mai potrivesc atunci. Sau nici nu știi ce este socket-ul?

| SLICC a răspuns (pentru codry223):

Sper ca glumesti...

| Doridd explică (pentru AlexElektro1987):

Daca aveam vreo idee, nu mai intrebam aici, eu n-am pus intrebarea asta ca sa te dai tu destept -_- EU AM INTREBAT CEVA, ce **** mea

| Doridd explică (pentru codry223):

Nu chiar, fiecare placa de buza, suporta anumite tipuri de procesoare. XD

| Doridd explică (pentru Doridd):

Baza* XDD

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru Doridd):

În primul rând nu ti-am răspuns ție, iar în al doilea rând nu am vrut sa ma dau mare, el s-a dat deștept, iar dacă vrei să eviți răspunsuri care te deranjează, data viitoare nu mai pune o întrebare pe internet la care poti să nu primești niciodata un răspuns corect si concret, căuta tu pe internet ca nu îți ia mai mult de 10 minute să găsești ce vrei ( Asta dacă te duce capul si știi ce să cauți ). Și nu vorbi cu mine cu "Ce **** mea" ca nu ma cunosti, așa poti sa vorbești cu prietenii tăi.

| CPAElites a răspuns (pentru AlexElektro1987):

Se rezolva cu super glue.

| Radu2814 a răspuns:

La 99% le merge eu am făcut o combinație de genu și mi-a distrus plăcuțele de ram!
Sper să-ți meargă!