| 0RASPUNS0 a întrebat:

Salut,dacă am 13 ani pot sa ma duc singur la metrou ci o copie de pe certificatul și carnetul de note sa-mi fac abonament gratis?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti merge singur pentru obtinerea abonamentului.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Citez: Acte necesare pentru emiterea abonamentelor lunare gratuite:
a) pentru elevi - carnetul de elev care va avea inscris pe prima fila codul numeric personal al elevului, certificatul de nastere (copie) sau C.I. Banuiesc ca va trebui sa mearga si un insotitor major! De ce nu suni la ei sa intrebi?