| SapLla a întrebat:

Am o întrebare.Un minor poate călătorii singur cu trenul(am 14 ani)dăcă am copie la certificatul de naștere și carnetul de elev? Trebuie să aibă consimțământul părintelui? +ce vă întreabă când vă duceți să cumpărății bilete?+aș vrea să cumpăr și bilet pentru bicicletă
Mulțumesc Anticipat.

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Nu,nu trebuie sa ai consimțământul părintelui, deci poți călători singur.Atentie însă, trebuie sa ai carnetul vizat pe anul curent (2023-2024) că altfel posibil sa te ia la întrebări cei de la casa de bilete.
Tu trebuie sa le spui unde vrei sa ajungi cu trenul și că ai bicicleta, iar în funcție de asta, îți dau un bilet care specifica destinația.Asta e tot.

| SapLla explică (pentru Hyperion7):

Mulțumesc frumos pentru timpul acordat

2 răspunsuri:
| SapLla explică:

Ce mă*