| Sanusperiniciodatalamaibine a întrebat:

Vreau sa-i fac nepotului meu abonament la metrou. Este elev. Nu a implinit inca 14 ani. La casa de abonemente pot merge doar cu carnetul si copia dupa certificatul de nastere sau trebuie certificatul in original?
Multumesc.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Trebuie sa ai o copie si certificatul. Cineva trebuie sa puna pe copie semnatura si stampila de conform cu originalul. Nu stiu daca te-ar ajuta o copie legalizata de la notar. Dar nu merita e mai mare daraua de cat ocaua.