| adrianbestboy98 a întrebat:

Salut,daca am sub 18 ani ce trebuie sa fac pentru a detine un pistol cu bile de cauciuc pentru autoaparare?

12 răspunsuri:
| Ottakringer a răspuns:

Nu ai cum sa detii asa ceva happy
Mai ales sub 18 ani. Mai bine un baston telescopic laughing

| Ottakringer a răspuns (pentru Ottakringer):

Am uitat sa specific : Risti dosar penal daca esti prins. Deci multa bafta happy

| adrianbestboy98 explică (pentru Ottakringer):

Unde gasesc baston telescopic? PS: deala are si in watch dogs laughing)

| adrianbestboy98 explică (pentru Ottakringer):

Si am voie sa am?

| Ottakringer a răspuns (pentru adrianbestboy98):

Nici baston nu ai voie, nici rozeta. In cel mai bun caz ar fi un spray dar si pentru ala risti happy. Dar la baston si rozeta risti intre 1-2 ani inchisoare + dosar penal. Deci ai grija.

| adrianbestboy98 explică (pentru Ottakringer):

Ce politisti tampiti, daca te bate unu ala nu pateste nimic si tu daca ii dai aluia una te baga la inchisoare, de ce nu ne lasa atata timp cat nu facem rau nimanui doar agresorilor/cainilor

| Ottakringer a răspuns (pentru adrianbestboy98):

Asta e legea si trebuie respectata. Lucrez in domeniul securitatii ( interventii rapide ) si stiu ce vorbesc happy. Odata ce esti prins cu baston telescopic sau rozeta risti 1-2 ani inchisoare + dosar si amenda daca l-ai folosit pe careva happy.

| Eugen866 a răspuns:

Pistol cu bile de cauciuc laughing sa te aperi de cine?

| adrianbestboy98 explică (pentru Eugen866):

Am multi dusmani dar nu se invata minte cu bataia

| Eugen866 a răspuns (pentru adrianbestboy98):

Poarta un cutit mereu la tine atunci pe mine o data un cutit mi-a salvat viata

| adrianbestboy98 explică (pentru Eugen866):

Pai ce ai patit?

| Eugen866 a răspuns (pentru adrianbestboy98):

E prea lunga povestea, doi tipi m-au atacat, am injunghiat pe unu si au luat-o la fuga