| florin1979 a întrebat:

daca cineva isi pierde carnetul de munca, dar are o copie legalizata, ce trebuie sa faca pentru ca sa primeasca un duplicat? m-am interesat la monitorul oficial, dar acolo nu se mai primesc astfel de anunturi! stiti voi ce trebuie facut?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Incepand cu data de 1 ianuarie 2011 nu mai exista carnete de munca, asa ca nu mai poti obtine duplicat. Numai bine!

| mgtow a răspuns:

Sa se duca la biroul de someri sa ii faciliteze un duplicat daca nu vor sa o faca ei atunci la sindicatul muncii rezolvi.

| vreaubebe a răspuns:

Mergi la fortele de munca din orasul tau cu buletinul si certificatul de nastere in mana( o sa verifice CNP in ambele sa vada daca sunt identice) si cu copia Carnetului de Munca. Desi acum nu se mai folosesc cele standard pe care le cunoastem noi, ci se foloseste un program computerizat, este posibil sa ti se elibereze, nu cred ca un duplicat pentru ca ti se va spune ca nu mai e valabil, ci o adeverinta sau ceva cu stampila si semnatura oficiala care sa ateste perioada de munca din carnet, si va fi trecuta, implicit in sistemul despre care vorbeam anterior. Bafta

| publicman a răspuns:

Salut! Eu am dat carnetul de munca la Monitorul Oficial, trebuie doar sa completezi o cerere cu datele de pe ea si impreuna cu buletinul mergi la o reprezentanta Monitorul Oficial, iar cu ziarul iti elibereaza duplicat. Eu unul am discutat cu cineva de la www.anunturi-monitoruloficial.ro, dar nu mai am numarul de telefon.