| anonim_4396 a întrebat:

Salut, daca dau comanda duminica de PC pe PC Garage (nu e pe piese si e in stoc), trebuie sa ajunga luni, nu?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pana luni inclusiv e sarbatoare, dar se aduna si comenzile.
Marti incep sa proceseze comenzile, daca PC-ul ste gata montat in stoc, atunci miercuri se expediaza si joi-vineri ajunge la tine. Daca trebuie asamblat si testat, mai dureaza 1-2 zile lucratoare in plus, deci luni-marti poate ajunge.
Aceste aspecte ar trebui sa le clarifici cu ei, inainte de a da comanda.

| Superior a răspuns:

O sa ajunga marti ca e vacanta. Daca ai noroc luni. Ce PC comanzi? Poate te ajut sa iei ceva mai bun daca e cazul.

| Alexul99 a răspuns:

Dap, in general asa se intampla, cei de la fan courier se misca foarte repede cu comenzile, spre deosebire de celelalte firme de curierat.
Daca dai comanda azi, maine o vor pregati si o vor transmite catre fan courier, iar luni dimineata ar trebui sa fie la tine.

| rrrp a răspuns:

Nu. luni proceseaza comanda daca lucreaza si o sa ajunga marti.
daca o proceseaza marti o sa ajunga miercuri.

| Cybe3r a răspuns:

Luni nu lucreaza fan courier.am dat si eu comenzi si marti imi ajung.