| Russenart a întrebat:

Salut, daca nu ai specificat la inmatriculare ca vrei loc la camin (asta fiind precazarea?) te mai poti caza in ziua propriu zisa a cazarii? In Universitatea din Pitesti

5 răspunsuri:
| iulianr a răspuns:

Incearca sa suni la secretariat sau la administatia caminelor de acolo si intreaba. Daca nu, poti sa mergi in ziua in care se fac cazari sa vezi care e situatia, fiindca oricum nu ai nimic de pierdut. De exemplu, la universitatea la care am studiat eu, studentii care voiau loc de camin trebuiau sa completeze un formular, dar cei de anul 1 aveau loc asigurat si daca veneau la camin in ziua in care se faceau cazari, ii cazau pe loc, chiar daca nu aveau specificat la inmatriculare acest lucru.

| Catrice a răspuns:

Nașpa,locurile la cămin se repartizează la cei înscriși.

| Russenart explică (pentru Catrice):

In regulament scrie: "Studentul care nu a depus cererea de cazare în termen sau nu se prezintă personal
pentru a fi cazat în intervalul de timp stabilit prin prevederile specifice avizate de Comitetul de
cămin"

| Russenart explică (pentru Catrice):

Prezinta personal insemnand ce, ca ma pot duce in ziua cazarii sa ma cazez chiar daca n-am facut cererea de cazare?

| Catrice a răspuns (pentru Russenart):

Când depui cererea pentru cămin, după repartizare trebuie sa și confirmi după locul.
În cazul tău, ai șanse de 1% dacă rămâne vreun loc liber.