| hatzgionule a întrebat:

Daca un copil a fost nascut in decembrie 17 2002, iar alocatia a lui a intrat intr-un cont bancar iar niciun leu n-a fost consumat cati bani ar trebui sa fie in acel cont? Stiu ca alocatia s-a tot schimbat si nu stiu cat ar veni daca cineva poate sa faca calculele as fi foarte recunoscator!

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde la ce banca este contul si depinde de natura contului, si de procentajul de dobanda selectat.
Este usor sa aflii, daca mergi cu buletinul la banca respectiva si ceri verificarea balantei, sau ceri un extras de cont.
Ah, acum am realizat ca copilul are doar 16 ani si probabil este nevoie sa mearga insotit de unul din parinti, la acea banca.

| sierra1 a răspuns:

Ințeleg că ți-au păpat alții alocația - de când te-ai născut, până acum?

| sierra1 a răspuns:

Presupunând că alocația a fost mereu 84 lei (dar NU a fost) atunci în 16 ani ar fi 16128 lei (dobânda e de kk fiind in cont "la vedere")

intrebare: unde-s banii?

| Treaem24 a răspuns:

Verifica cardul sau la banca

| giulia283 a răspuns:

Pai e peste 100 de milioane.

| Ioana803 a răspuns:

Calculezi 42 lei * nr luni =
Iar de cand s-a modificat la 84, calculezi 84 lei * nr luni pana in prezent =

Poti caua pe internet de cand s-a marit si calculezi.

Daca nu, mergi la banca cu cardul si vezi cati bani ai.

| Anonim2htqbf a răspuns:

Dupa calculele mele ai avea 9.660 lei!

| Morgăă a răspuns:

84 lei