| Kevinn2000 a întrebat:

Salut. Dacă vreau să returnez un produs comandat de pe AliExpress, astept să se termine tot timpul (cele 90 de zile), ori când a mai rămas o zi? Am câteva comenzi la care mai sunt 3 zile până expiră timpul și nu știu dacă trebuie să expire tot timpul sau nu. Dacă expiră tot timpul, mai apare " open dispute "?

2 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Pai daca astepti sa expire termenul in care poti sa returnezi produsul, cum mai vrei sa-l returnezi? Nu este evident ca trebuie sa-l returnezi inainte de 90 de zile?

Daca un magazin are program intre 8:00 si 20:00 tu te gandesti "Aha, deci trebuie sa astept sa termine programul ca sa intru in magazin. Asa ca o sa vin la ora 20:30"?

| Kevinn2000 explică (pentru johnnny123):

Pardon, nu să returnez produsul, am greșit eu. Să anulez comanda cum ar veni, pentru că produsul nu a ajuns la mine, iar eu vreau banii înapoi ( pentru că produsele nu mai ajung cel mai probabil ), și nu știu când să dau " open dispute ", ori când expiră acel timp, ori înainte să expire...