| Oliwer123 a întrebat:

De cand am dat comanda de la eMAG pentru un produs in rate online Ecredit de la Cetelem. Peste o zi m-a sunat un reprezentant Cetelem sa completez toate datele iar acesta mi-a spus ca peste 2 zile imi vor fi livrate produsele, au trecut 3 zile deja iar la comand de la Emag inca scrie asta "Livrarea v-a porni dupa ce plata este acceptata". Vreau sa precizez ca comandata am plasat-o pe data de 24 noiembrie, pe 25 noiembrie m-a sunat iar pe 27 noiembrie ar fi trebuit sa am produsele. Astept pareri.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intarzirea de peste 3 zile lucratoare poate fi motiv pentru a-ti anula comanda.
Poti sa le suni si sa le comunici si prin e-mail renuntarea ta, pentru motiv de neseriozitate.

| Oliwer123 explică (pentru Bula):

O sa astept pana Luni, daca nu imi v-a acorda creditul (sa fie transferata suma de bani in contul eMAG pentru a porni livrare) o sa-i sun sa anuleze cred.

| Elena9328 a răspuns:

Suna-i sau dale un email și vezi care este problema. Însă acum este 1 Decembrie iar în weekend nu cred că va face livrarea. Cel puțin de pe 4.

| Oliwer123 explică (pentru Elena9328):

La email nu raspunde nici dracu, iar la telefon la fel.