| Oliwer123 a întrebat:

Sa incep cu începutul. Tatăl meu a comandat de la mag un produs in rate prin credit cetelem*. Toate bune si frumoase, l-a sunat un angajat sacompleteze dosarul cat si documentele etc. Acesta spusese ca in 2 zile maxim v-a avea produsele. Cand m-am uitat pe e mag la "comenzile mele" scrie încă nu s-a acceptat plata si au trecut aproape 2 zile.Ma întreb, in cate zile o sa fie gata.

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Deci de la Emag a comandat nu de la mag asa cum ai scris tu, singura solutie este sa suni la eMAG si sa i intrebi pe ei cand i ti vine produsul comandat doar ei stiu acest lucru, cine ti a zis ca produsele vin în 2 zile? Cei de la Emag? Sau cine. Pînă nu au cei de la Emag banii in cont nu i ti vor trimite nimic să stii, cve anume ai comandat? Daca se poate spune sau e secret?

| Oliwer123 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Cei de la Cetelem au spus asa, "produsul va fi livrat in 2 zile".

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Oliwer123):

Atunci asteaptă.

| Dolores214 a răspuns:

Traba sa ai răbdare pana cetelemu virează banii în cont la eMAG durează 3 4 zile poți sa suni la cetelem bafta

| Oliwer123 explică (pentru Dolores214):

Deci totul nu se face pe loc sa inteleg, adica dupa ce a completat datele la telefon, banii abia dupa 3/4 zile vor fi livrati in contul eMAG?

| Oliwer123 explică:

Imi raspunde si mie careva?

| Taxxu1433 a răspuns:

Daca acel magazin lucreaza cu banca, trebuie mai intai ca banca sa accepte acea rata, ca apoi magazinul sa iti trimita comenziile!

| Oliwer123 explică (pentru Taxxu1433):

Cum am mai spus, un reprezentant Cetelem l-a sunat pe tata si a completat acele date etc, inseamna ca a acceptat, nu?