| amelie2000 a întrebat:

De ce nu pot sa deschid fisierele pdf in telefon? Le descarc si imi spune ca e imposibil de deschis.

Răspuns Câştigător
| tehno125482 a răspuns:

Cum Pot Vedea Fisiere PDF Pe Telefonul Android – Tutorial pentru "incepatori"
Nu este un lucru foarte complicat pentru cei familiarizati cu acest sistem de operare, insa poate fi foarte complicat pentru cei ce tocmai au luat prima legatura cu Android-ul.

Se mai intampla sa primesti poate cate un mail sau poate sa descarci un fisier de pe internet in format pdf si sa nu poti sa-l deschizi deoarece telefonul / tableta iti da o eroare. Si cum poate este graba si nu poti astepta pana acasa, am sa iti arat cum sa profiti de "tona" de tehnologie pe care o porti in buzunar.
[box type="shadow" ][/box]
Din fericire, poti vedea foarte usor si simplu fisiere PDF pe telefon/ tableta cu ajutorul unei aplicatii pe care o poti descarca din magazinul oficial de aplicatii Android, Google Play.
Cum Pot Vedea Fisiere PDF Pe Telefonul Android
Adobe Reader
Da, faimoasa aplicatie cunoscuta datorita sistemului de operare Windows este prezenta si pe Android. Instaleaz-o si pe langa faptul ca poti viziona fisierele PDF le si poti converti in fișiere de tip DOC, DOCX sau XLSX sau poti transforma din Word sau Excel.
Poti partaja fisierele cu alte dispozitive sau cu calculatorul, le poti modifica, poti mari textul, poti schimba intre mod de zi sau noapte, poti regla luminozitatea direct din aplicatie plus o gramada de alte functii utile pe care le vei descoperi de indata ce instalezi aplicatia Adobe Reader pe un telefon sau o tableta cu Android.
aplicatia Adobe Reader poate fi dowenloadata de aici:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.adobe.reader&hl=ro

2 răspunsuri:
| tpuuser999 a răspuns:

Instalezi FBReader si FBReader PDF plugin.