| VrRos92 a întrebat:

Salut,
De ce se spune că nu este bine să îți știe cineva CNP-ul?
Păi ce poate acel cineva să facă cu niște numere?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate sa fie folosit pentru un act fals sau conturi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Teoretic fara un act de identitate nu prea are ce face cu CNP tau

| mi25 a răspuns:

De multe ori, cand mi se cere CNP-ul sa fie trecut in acte, eu il dictez din memorie. Urmare? Pot sa dau si un CNP al altei persoane si numele ei.

| Densia03 a răspuns:

Muultee, nici nu îți trece prin cap, iti poate folosi cnp la jocuri de noroc când câștigă și ridica sumele de bani iar tu apari la Anaf cu venituri, îl poate folosi în mai munte chestii ți-am dat doar o idee laughing