| mafiotuXXL a întrebat:

Dece cand incerc sa instalez orice nero, Nero(7, 8, 9) zice ca au virus? de ce imi spune ca au virus Antivirusu meu(nod32 v4).
imi dati un raspuns util si cam ce pot face?
Eu am zis sa dezactivez antivirusu si sa instalez nero si sa il activez din nou antivirusu?
Dau Fundita

2 răspunsuri:
| mihaibumbar a răspuns:

Sall,dezactiveaza anti virusul instaleaza nero si api poti sa activezi iar antivirusul.nod 32 este foarte pretentios cu sigurata o sa iti mai zica si cand o sa incerci sa instalezi si alte programe descarcate de pe net.bafta

| catalinantena1 a răspuns:

Nu este o solutie ce ai zis mai sus! Iti recomand un antivirus, premiat si extraordinar de bun se numeste Microsoft Security Essentials si il poti descarca de aici http://windows.microsoft.com/ro-RO/windows/products/security-essentials iar acest anti-virus nu opreste programele,doar daca sunt virusate, este mai bun decat Bitdefender chiar daca nu este atat de sofisticat, Bitdefender incetineste performanta PC-ului.Si pentru facut CD, iti recomand un program mai bun decat NERO, iar aceest program se numeste DVDVideoSoft Free Studio si il poti descarca de aici http://www.dvdvideosoft.com/ si iti mai recomand sa nu mai folosesti Nero pentru ca de cativa ani a inceput sa nu mai fie ce era, nu sa mai lucrat le el.