| Twister09 a întrebat:

Salut diploma de bac greșită.
Am fost după diploma și acasă m-am uitat mai bine.
Și undeva la mijloc îmi scrie ca e eliberata de liceul unde am făcut scoala.
Dar m-am uitat pe net la diplome și parca nu trebuie sa scrie ca este eliberata. Voi ce credeți? Pe ale voastre cum scrie

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si eu o salut.
Nu e normal sa scrie de la cine ai primit diploma?
Stii mai bine decat ei?

| darrio2007 a răspuns:

P.S. Sigur ai terminat liceul?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cum sa fie gresita? Si de ce nu trebuie sa scrie ca este eliberata, scoala unde ai invatat prin aceasta diplomă atesta faptul ca tu ai fost elevul lor, deci diploma este valabila si este recunoscuta peste tot, la un eventual control al inspectoratului invatamintului la scoala unde ai invatat se atesta faptul ca ai fost elev al acelui liceu, deci nu este o diploma falsa, ca si buletinul sau cartea de identitate scrie eliberata de sectia de politie din sectorul trau, asta inseamna ca buletinul este fals? Nu, deci stai calm si nu te mai lua dupa unii si altii care scriu prostii pe internet de plictiseala, ai vreo nelamurire? Te duci cu diploma la liceul care ti a dat o si intrebi acolo si ei i ti vor spune ca este un act oficial si original, pastreaza o toata viata diploma ca fara ea nu te va angaja nimeni la serviciu, toti vor diplome de studii, tu o ai deci tine la ea ca la ochii din cap cum se spune, este valoroasa, este munca ta de 4 ani.

| Lioana a răspuns:

Pe orice act se scrie unitatea emitenta.

| Brizbriz a răspuns:

Du-te si bate-i, mama lor de proprietari de sclavi, a trebuit sa iti ELIBEREZI diploma rolling on the floor

| Nirvanaaa a răspuns:

E bine, așa și trebuie sa scrie. Diploma e realizată corect.