| bogdanchicu a întrebat:

Salut, e buna de mancat painea daca e veche, dar totusi vad ca inca e moale, nu s-a intarit sau sa se mucegaiasca, care e de fapt termenul limita?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu e mucegaita e buna

| Frank51 a răspuns:

Pâinea e bună cam 2 zile de când ai cumpărat-o, însă nici după 5 zile dacă nu are pete de mucegai sau altceva e bună de mâncat în sensul că nu pățești nimic(deși la gust nu e wow).

| ReddY25 a răspuns:

Poti minca

| norisorulpufos a răspuns:

Pâinea și uscată e bună de pus in supă in loc de crutoane.

| CassiCass a răspuns:

Cu multi ani in urma o țineau și câte o săptămână și mâncau din ea, acum daca e de 2 zile gata e veche... Părerea mea este că dacă nu prezintă pete de mucegai și este buna la gust e ok daca are pete de mucegai sau s-a schimbat la gust (e mai amară sau da spre acru) nu mai e buna