| Misaaaaaa a întrebat:

Exista scoala militare de subofiteri de politie? Si daca da unde?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, exista, in Campina si Cluj-Napoca.

| Misaaaaaa explică (pentru Ioandelasal):

Sunt profile? Eu stiam ca la cele doua poti iesi numai politist local sau la rutiera

| Ioandelasal a răspuns (pentru Misaaaaaa):

Nu stiai bine, uita-te pe site-urile oficiale ale celor 2 scoli.

| Misaaaaaa explică (pentru Ioandelasal):

M-am uitat dar nu am gasit

| Ioandelasal a răspuns (pentru Misaaaaaa):

Nici n-o sa gasesti subofiter de politie, din 2002 s-au schimbat gradele in politie si nu mai exista subofiteri ci doar agenti, poti vedea si aici:
http://www.politisti.ro/forums/topic/15-gradele-politistilor-din-romania/