| anonim_4396 a întrebat:

SALUT.
Exista produse care sa fie inscriptionate pe ele cu firma si sa nu fie de firma?
Adica eu mi-am cumparat un trening adidas si acum am vazut ca se cam duce semnul adidas.Pot face puscarie pentru asa ceva? Cine imi explica cel mai bine despre acestea cu imprimariile fake sau nu i

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Tu nu ai de ce sa faci puscarie pentru ca ai cumparat. Fac puscarie cei care le vand.
Da exista produse fake la tot drumul, in special adidas.
Prima diferenta ar fi diferenta de pret. Vezi cat este un terning de la adidas si unul fake, daca diferenta este prea mare si cel pe care l-ai luat este prea ieftin, este posibil sa fie fake.
A doua diferenta ar fi croiala. Ai grija la cusaturi, vezi cum sunt facute, sa fie in linie dreapta fara sa existe tot felul de atisoare care ies din ele.
Fermoarul trebuie sa se inchida si sa se deschida usor si sa fie rezistent.
Astea sunt valabile pentru a vedea diferenta intre toate produsele de firme, indiferent de unde provin.
Pentru adidas stiu ca treningul trebuie sa aiba liniile croite, din material si nu desenate pe el. Eticheta trebuie sa fie vizibila, bine croita si clara.
De adidas stiu sigur ca produsele autentice trebuie sa aiba sub eticheta dinauntru, unde sunt mentionate materialele folosite gen 98% cotton, 2% polyester, inca o eticheta mai mica, in care sunt puse niste numere si un cod. Numerele astea indica ziua in care a fost produs, numarul fabricii si al modelului. Iar langa etichetele astea ar trebui sa mai fie inca o eticheta mica in care este un desen mic, 3D stralucitor.
Sper ca ti-am fost de ajutor.

| anonim_4396 explică (pentru OoBunnyoO):

Am vazut cu 130 lei..Trening cu Bayern Munchen..si nu e cusatura semnul adidas.Este imprimat. E fake?

| OoBunnyoO a răspuns (pentru anonim_4396):

Depinde care este pretul lui original. 130 este cam jumatate, chiar mai putin, un trening adidas pentru barbati ar trebui sa fie in jur de 300, desi unele sunt un pic mai ieftine.
De asemenea, nu toate au semnul de la adidas cusut, desi daca te referi la cel mic, in general este cusut, dar exista exceptii. Pentru a vedea daca este fake cu siguranta, verifica-i eticheta din interior si vezi daca are ce am mentionat mai sus. Nu poti sa iti dai seama daca este fake sau nu doar dupa sigla de pe fata. Unele fake-uri sunt atat de bine facute ca si daca le verifici prin toate partile, abia iti dai seama ca nu este original. Daca ai posibilitatea, verifica ceea ce am spus mai sus, nu numai semnul de pe piept/pantaloni.

| anonim_4396 explică (pentru OoBunnyoO):

Pai are numai Marimea S.SI atat in eticheta din inauntru.Si semnul cu Bayern Munchen se vede cum este cusut..Si logo adidas este imprimat..Este fake? Materialul mi se pare bun..Nu cred ca e fake deoarece magazinul acela este extinst si stie multa lume de el.

| OoBunnyoO a răspuns (pentru anonim_4396):

Citeste primul meu raspuns. Am raspuns deja la intrebarile tale si la ce etichete exista in interiorul unui produs original adidas. Daca nu sunt asa, inseamna ca nu este original.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Puscarie pentru ca ti se duce scrisul de pe trening? voi ganditi cand puneti intrebarile astea tampite?

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Ei daca pot face puscarie. Nu eurolling on the floor DOAMNE -.- deoarece cred ca e fake.