| Robert23 a întrebat:

Salut iarasi TPU!
Am intampinat o noua problema.Am achizitionat o noua unitate centrala, am pus windows 7 ultimate x64 si in prima faza am avut-o la un prieten pentru ca am facut retea,el are net de la romtelecom si nu aveam probleme, netul mergea super, dar cand am venit acasa si l-am conectat la net nu functiona. Am net de la o retea locala identic cu RDS.Imi creez conexiunea si zice ca userul si [parola sunt incorecte. Vreau sa mentionez ca pe celalalt calculator functioneaza cu acel user si parola.Nu stiu din ce cauza mi se intampla acest lucru, am creeat 20 conexiuni si la fel imi zice. Sper sa ma puteti ajuta. Dau FUNDA cu mare placere.

3 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Pai pune numele de utilizator si parola ta, nu a prietenului.

| Seby90 a răspuns:

Hm... ciudat, uita-te atent sa fie 100% sigur ceea ce scrii cu ceea ce scrie in contract, daca nu cerele un set nou de parola + acont. Ai si router?

| Prici a răspuns:

Cel mai bine suna la cei care iti furnizeaza internetul si roaga-i sati seteze ei reteauahappy
Mai mult ca sigur ti-ai dat-o peste cap cu atatea conexiuni

Sper ca te-am ajutat
Funda?happy