| kenkao a întrebat:

Îmi cer scuze dacă am greșit categoria întrebărilor! Vă rog frumos dacă aveți plăcerea să mă lămuriți și pe mine cu o întrebare.În luna decembrie 2012 am cumpărat un sistem audio 5.1 Logitech X-530.Am o problemă la acest sistem audio.Se aude doar primii 2 sateliți din față și Subwoofer.I-am făcut acel test de la setup și pe rând se aud toți sateliții, deci nu e defect nimic.Eu am o placă de sunet integrata 2.1, dar am cumpărat o placă de sunet Creative 5.1.Dar când am conectat sistemul la placa Creative, am observat ca nu se aude deloc.Am încercat sa instalez acele drivere după cd dar nu mi le instalează.Îmi da eroare, probabil nu sunt compatibile cu Windows 7.Am windows 7 Ultimate 64 bit.De curând am auzit de la cineva ca trebuie sa setez din bios placa de sunet Creative, bănuiesc că s-a referit la faptul ca trebuie selectată din bios, adică activata.Dar nu știu cum să setez din bios placa de sunet Creative.Vă rog frumos cei care v-ați cumpărat acest sistem audio 5.1 Logitech X-530, și ați dat de această problemă și ați rezolvato spuneți-mi și mie ce sa fac ca sa se audă 5.1?,adică toți sateliții! Din luna decembrie 2012 ma tot chinui sa aflu cum și nimic. Orice răspuns referitor la întrebarea mea poate sa-mi fie de folos. Aștept răspunsuri de la voi! Mulțumesc Frumos!