| Gabi7zu a întrebat:

Imi puteti spune de cate reduceri poti beneficia la o calatorie cu trenul spre mare? adica am 18 ani si sunt elev, asta ar putea fi o reducere, dar daca mergem in grup, am putea beneficia de reducere de grup si daca le-am combina, pentru ca suntem toti elevi si avem toti peste 18 ani, am iesi mult mai ieftin. Se poate asa ceva?
Multumesc

2 răspunsuri:
| sparky34 a răspuns:

Pentru elevii din învăţământul primar şi secundar, precum şi pentru studenţii din învăţământul universitar de stat şi particular acreditat, cursuri de zi, reducere de 50% din tariful trenurilor regio, clasa a 2-a, în tot timpul anului calendaristic

| AndreeeaConstantin a răspuns:

Pe langa reducerea de 50%, auzisem si ceva de genul ca ar fi reducere mai mare pentru grupuri. dar nu stiu exact. cel mai bine ar fi sa mergi la gara si sa intrebi. poate reusesc de acolo sa iti spuna tot ce te intereseaza