| Dobri a întrebat:

Imi spune si mie cineva care sunt tipurile imaginilor artistice?

Răspuns Câştigător
| deny a răspuns:

Imaginile artistice sunt de trei feluri : imagini vizuale ( adica un vers sau o fraza ce te face sa iti imaginezi un tablou, o imagine) , imagini auditive (de ex. Vuietul vantului baga frica in noi)(ce te face sa auzi ceva) (e doar un exemplu), imagini olfactive( adica miros)(Parfumul florilor ma facea sa visez etc.)

| Dobri explică (pentru deny):

Multumesc

2 răspunsuri:
| VenomGirl a răspuns:

Mai sunt si imagini artistice motorii/dinamice,tactile, gustative, chinestezice si sinestezice.happy