| Rares1212 a întrebat:

Salut,În 2022 iți trebuie viza sa mergi in Anglia ca minor? Merg cu parinții si vreau sa ma mut la școala acolo.
Ce trebuie să fac?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Parintii tai au nevoie de viza legala de munca si cu acea pot merge sa te inscrie la scoala in Anglia, fiindca esti copilul care ii urmezi. Fara viza legala de munca, nu va puteti muta nicaieri in Anglia, iar tu nu poti beneficia de scoala acolo.

| akaanne a răspuns:

In ziua de azi internetul a evoluat foarte mult, e chiar așa de greu sa dai un search pe google!?