| Mihaela2022 a întrebat:

Dacă vreau sa merg in Anglia imi trebuie viză?
Trebuie sa completez un formular ceva? am doar prima doza de vaccin.
Mentionez ca merg in vizită
Nu mă duc sa lucrez.

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca vrei sa te documentezi corect uita-te pe pagina MAE: https://bit.ly/2XZqKZE

| CristiDinBucuresti a răspuns:

In perioada asta dificilă lasa vizitele, stai acasa si fereste te de covid, vizitele le poti face anul viitor daca totul va fi bine, daca nu o poti vizita pe zoom in siguranță.

| Mihaela2022 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Si eu am zis sa merg la primavara dar nu ti se pare cam mult pana atunci?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Mihaela2022):

Tu crezi ca scapam de pandemie asa repede? Vise, nici anul viitor nu vom scapa de covid. Asteapta pana prin martie aprilie si vezi ce restrictii se mai dau sau ce vaccin mai apare, ce varsta ai?

| Lukasssz a răspuns:

Pai vei sta carantinat 14 zile!

| PogChamp a răspuns:

Ai nevoie de test antigen facut cu 48 de ore inainte de intrare in tara, declaratie pe propria raspundere, 2 teste platite ce va trebui sa le faci in a 2-a si a 8-a zi cat timp o sa stai in izolare.