| teknoob a întrebat:

Salut, in 29.08.2011 am trimis un colet ramburs cu posta romana si mi-a spus ca la ridicat vineri, 2 septembrie. De atunci nu am primit banii pentru coletul trimis si a trecut mai bine de o saptamana. Ce sa fac? la posta am fost de 3 ori si miau zis ca nu au niciun ban pentru mine. va rog ajutor...

3 răspunsuri:
| teknoob explică:

Valoarea e 20lei si rambursul 100. am pus asa sa nu platesc mai mult iar acum daca nu iese nici cum imi iau doar 20 inapoi sad.

| GeanyPisi a răspuns:

Esti sigur ca acea persoana care i-ai trimis coletul a zis ceva de bani? adica ca iti va plati coletul? (daca da te poti duce la politie cu fisa sau ceva cu care sa dovedesti ca trebuie sa primesti bani)

| zsadadaf a răspuns:

Spune-mi te rog ce valoare avea coletul? si eu am patit aceasta problema am fost la posta si am vorbit acolo cu patronul si l-am dat pe destinatarul coletului fata in fata cu el si i-a spus"ca a dat bani pentru colet"si s-a rezolvat!