| anonim_4396 a întrebat:

Acum aproape o saptamana am trimis un colet intr-o localitate apropiata, iar cumparatorul trebuia sa imi plateasca o anumita suma de bani, totul ok pana aici, coletul a ajuns la respectivul chiar a doua zi si a spus ca a platit suma pe care i-am pus-o. Faza proasta e ca nici pana azi nu au ajuns banii la mine si nu inteleg de ce, trebuie sa ii ridic eu de la posta sau vine postasul cu ei sau macar o foaie care sa ma instiinteze despre asta? Femeia de acolo m-a intrebat daca vreau ramburs si mi-a zis cum sa completez, a verificat si a spus ca e completat corect, am pus suma respectiva de plata in dreptul meu(expeditor) si in dreptul clientului(destinatar), e posibil sa fi completat ceva gresit femeia de la posta si sa nu primesc niciun ban, deoarece au trecut 5 zile si pare exagerat de mult sa nu fi primit banii, iar el a ridicat coletul a doua zi.

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Dacă era colet cu ramburs, primești sigur banii.
Vei fi anunțat că ai de încasat un mandat poștal. Dar cu Poșta Română... durează!