| anonim_4396 a întrebat:

In urmatoare saptamana trebuie sa primesc o scrisoare trimisa din Germania. Momentan, ma aflu intr-un oras departat de casa. Cum trebuie sa fie livrata scrisoarea? Poate fi introdusa o destinatie fictiva in locatia respectiv a ca mai apoi sa ridic scrisoarea de la oficiul postal, sau trebuie ca adresa din buletin sa corespunda cu adresa livrarii, chiar daca e acelasi nume? Mentionez ca ma aflu intr-o zona rurala.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca introduci o destinatie fictiva nu vei putea lua scrisoarea de la oficiul postal. O va putea ridica doar cineva care are acel domiciiliu de destinatie.
daca vrei sa iei scrisoarea de la oficiul postal, atunci destinatarul trebuie sa o trimita la post restant, trecand numele tau complet si oficiul postal de la care vrei sa o ridici, fara adresa de livrare