| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Locuiesc in Germania si as vrea sa inchiriez o camera inainte de cumparare! Stie cineva un site de incredere aici in Germania sau un loc de unde as putea inchiria camera? Multumesc mult!

2 răspunsuri:
| dinaprilie a răspuns:

Cauta pe Facebook daca poti grupuri de expati romani in Germania si vorbeste cu ei. Te pot ajuta mai repede cu niste idei sau agentii imobiliare locale care sa te ajute in problema ta.

| Strwberrs a răspuns:

Buna! Am gasit ceva in Germania, in Brucknerstraße, in Munich cu acest nr: 1210922
Pretul este de 640 euro pe luna iar camera se imparte cu cineva(nu insa daca nu este nimeni care a inchiriat acolo in afara de tine). O sa fac aici si o lista cu ce include si ce nu si o sa trec ce include cu "da" si ce nu, cu "nu" : wifi-da, terasa cu balcon-nu, costuri pentru gaz-da, TV-nu, include electricitate-da, bucatarie-e impartita, masina de spalat vase- da, fumat-doar afara, incuietoare-da, animal-discutabil, living-impartit cu cineva, etc. Acum o sa iti dau cateva informatii: nu este birou, marimea patului: 18, baia e la comun, podeaua e din lemn...si cam atat. Mai multe detalii gasesti pe "housing.justlanded.com" pe google si gasesti la nr de mai sus (1210922) si poate mai gasesti si alte locuri pe acolo. Bafta! Sper ca te-am ajutat si ar fi dragut sa declari acesta raspunsul castigator. Byee=)