| MarYus20 a întrebat:

Salut ma numes marius am 21 ani si pe data de 15 iunie merg la o nunta nu am cautat pe net ce costum sa mi iau si am ales unul crem // mie cam jena sa merg cu el ce parere aveti sa nu cumva sa ma inccurce nuntasi / ca eu as fi mirele // ce parere aveti despre un costum crem ma scoate in evideta // se mai poarta asa ceva sau doar mirele mie de asta mi e cel mai frica /// poate ca ma confunda nuntasii cu mirele si e de rau?!

3 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Salut! Stai linistit nu cred ca poate cineva sa te incurce cu mirele, doar daca merg la nunta lui il stiu. Daca te simti mai in largul tau poti sa-l intrebi pe mite ce culoare are costumul sau.Pa,pa.

| Mihaela1964 a răspuns:

Imbraca-te cu el, doar n-o sa dai banii pe alt costum acum.Il poti purta fara cravata/papion, cu o camasa mai putin pretentioasa.Haina posibil s-o dai jos din cauza caldurii, cine va mai stii ce costum ai avut tu- se vor observa numai paltalonii. Distractie placuta!

| GatitulMiresei a răspuns:

Sper ca nu ai cumparat costumul!
O alegere buna e un costum intr-o culoare neutra, pe care il poti purta si la alte ocazii. Poti gasi aici costume pe marimea ta http://www.gatitul-miresei.ro/cauta-costum-mire/;
Daca ai cumparat deja costumul crem, poarta-l neaparat cu o camasa intr-o culoare contrastanta. De exemplu albastru, maro. In felul asta nu vei fi confundat cu mirele.