| ChristinaO a întrebat:

am si eu o curiozitate. Voi ce parere aveti despre obiceiul acela al nostru(al romanilor) de a merge inainte de o nunta cu tot alaiul sa se ia mirele, nasii si in sfarsit mireasa? Dar de cel al claxonatului(cel in care nuntasii claxoneaza ca disperatii pe tot traseul)? Chiar daca e traditie mi se pare deja de prost-gust, si mai ales deranjant. Poate ca la tara se mai poate merge cu lautarii si asa, dar in oras... voi ce parere aveti despre asta?

2 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Imi place faza cu claxonatu laughing :X
mi se pare ceva normal...trebuie sa se simta bine lumea si sa se vada ca e o nunta, deci voie buna! happy

| ChristinaO explică:

Da, dar sa nu-i deranjezi si pe cei din jur, carora nu le prea pasa daca e nunta sau nu...