| Magnifico a întrebat:

Salut.Ma poate invata si pe mine cineva sa joc cu sisteme la casele de pariuri sportive?(Pariloto de exemplu)? Daca se pricepe cineva sa imi explice cum ar trebui sa fac.Joc pe bilete simple dar as vrea sa trec la sisteme si nu stiu in ce consta.Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Guvidus a răspuns:

...4.20 LEI este pretul biletului cu multiplicator 1. Castigul depinde de ce cote au meciurile puse.

Cu 3456 trebuie sa prinzi minim 3 meciuri.

8 răspunsuri:
| Aesir a răspuns:

Te sfatuiesc din experienta proprie, sa nu pui sisteme la pariuri, pentru ca iti scade mai mult de 60% din castigul care l-ai avea in mod normal.

| Magnifico explică (pentru Aesir):

Eu stiam ca la sisteme se castiga mai bine.Nu este asa?

| Aesir a răspuns (pentru Magnifico):

Se castiga mai bine in sensul in care ai sanse mai mari de castig daca pui sa poti pierde vreo 2 sau 3 meciuri, chiar si unul. Punand un bilet asa, chiar daca iti ies toate castigul final iti scade enorm de mult.Nu mai vorbesc ce se intampla daca pierzi unul... sau chiar doua :d

| Magnifico explică (pentru Aesir):

Ok,dar as vrea totusi sa invat sa joc.Imi explici si mie cum pot face asta? Nu conteaza daca nu imi dau bani multi vreau doar sa stiu cum se poate juca cu sisteme.Multumesc pentru sfat si ca incerci sa ma ajuti.

| Guvidus a răspuns:

La pariloto s-a luam un exemplu:daca vrei sa pui 6 meciuri, nu pui sistem 6 deoarece e destul de scump, si pui 3 4 5 6 (doar la 6 meciuri) cu multiplicator 1, iese un total de 4, 20 Lei de plata.

Cu sistem 3 4 5 6 ai sanse sa castigi daca ai prins 3 meciuri din 6, apoi ceva mai mult daca 4 din 6, 5 din 6, si castigul maxim posibil ->6 din 6, bine dar castigul depinde si de cotele meciurilor care le-ai prins...

| Magnifico explică (pentru Guvidus):

Cum pun sistem 3 4 5 6? Deci aleg 6 meciuri la care vad cotele si bifez la rubrica de jos a biletului "Sistem" un tip de sistem. Daca pun de exemplu Sistem 4 am voie sa pierd 2 meciuri sau 4big grin? Cand spui "cu sistem 3 4 5 6" te referi al faptul ca trebuie sa aleg un tip sau merg puse toate acestea? Imi poti spune si cum se calculeaza suma la un astfel de bilet tip Sistem?(Stiu ca la cele normale se inmultesc cotele dar la acesta cu sistem cum este, tot la fel ca la cel normal?).Joc de cateva saptamani la pariloto si pana acum am jucat doar bilet normal caci nu inteleg sistemele.Imi poti exlica ceea ce nu inteleg eu acum?big grin

| Guvidus a răspuns:

In primul rand da, bifezi pe toate 3 4 5 6.
Tu alegi ce meciuri vrei dar daca vrei pe sistem 3 4 5 6 doar 6 poti pune orice cota vrei.
Daca pui sistem 4 o sa iti ia mai multi bani.Asa cu sistem 3 4 5 6 doar 4, 20LEI.
Cand spun 3 4 5 6 ma refer ca trebuie bifate toate.
De calculat castigul nici eu nu stiu habar nu am dar daca ma uit pe site si vad ca am prins, ma duc la "vanzator" la loto acolo si iau castigul.

| Magnifico explică (pentru Guvidus):

Cand spui ca o sa imi ia 4.20 lei ce vrea sa insemne? Ca biletul costa 4.20 lei cand il pun? Sau ca daca castig imi opresc ei 4.20 lei?big grin Inca ceva...cu sistem 3456 cate meciuri trebuie sa prind si cate am voie sa ratez?