| Burzea a întrebat:

mi am cumparat incarcator jiabao jb 006 + acumulatori 4500 mah. cum se pun acumulatori in el, deasepra sunt doua + unu langa altu, adica trebuie sa pun acumulatori cu plus in sus, asa am facut, dar pe lateral sunt 2 leduri din care se aprinde doar unul. de ce?

1 răspuns:
| Arthur a răspuns:

Pui + la + şi - la -. Nu cunosc modelul, dar dacă LED-ul nu se aprinde există două posibilităţi : ori este suficient de încărcat acumulatorul ori nu este cuplat corespunzător.