| zeul2014ro a întrebat:

Salut prieteni o intrebare simpla pentru cei care cunosc in domeniul armelor detin un pistol Beratta 9 mm la el mi s-a dat gloante cand tragi fac gaura dar nu sunt gloante adevarate si cand trag eu el nu se incarca cu urmatorul glont m-am uitat pe youtube si am vazut ca acelasi tip de pistol identic iau fost bagate gloante adevarate si sa comportat normal trage foc dupa foc intrebarea este cand i se pun gloante adevarate are repercursie

Răspuns Câştigător
| Okkultist a răspuns:

Ai raspuns singur. Cand are gloane adevarate are repercursie, doar gloantele adevarate formeaza acel gaz. Are o camera in care glontul cand pleaca, impinge presiunea repsectiva si face reancarcarea pentru urmatorul glont. O arma de repetitie. Deci ai raspuns singur. O zi frumoasa! happy