| anonim_4396 a întrebat:

probleme cu microfonul nu merge(nu se aude, nu ma aude cand vb cu cineva) nu stiu ce sa i mai fac.
sunetul in winamp, youtube etc merge doar microfonul nu merge am un amd athlon 2500+ sunet incorporat, am schimbat drivere windows si nimic. setari de ma doare capu tot nimic. microfonul e bun il folosesc pe pc vechi si merge perfect care ma poate ajuta, ce ar putea fi?
orice raspuns imi poate fi de ajutor.
driverul pentru pl de sunet e. realtek ac 97 audio

2 răspunsuri:
| Baddboy a răspuns:

Am facut si nimica. dar am desfacut calcul si am vazt ca are doi jumperi acolo la pl d sunet poate fi d akol?

| Ianys a răspuns:

Deschide Control Volum, si vezi ca de obicei microfonul este setat pe inchis. Rglgleaza nivelul si pozitia microfonului de asa maniera sa nu apara microfonie.