| AnonimAnonim4321 a întrebat:

Salut, și a cumpărat cineva parfumuri testere la preț de 100-200 când ele normal sunt 400 lei în cutie
imi puteți spune o parere

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Parfumurile tester sunt ILEGALE, fiindca destinatia lor este sa fie gratis, doar pentru testarea parfumului din magazine!
Aveti grija de unde cumnparati ca-s ilegale!

| Celdrept a răspuns:

Mi-am luat Lattafa Asad și miroase super, nu e tester e parfum arabesc și miroase aproape ca Dior Elixir

| Simpatic a răspuns (pentru Celdrept):

Parfumul sau apa de toilet? si mai ziceai ca nu ai bani, nu e scump totusi, dar nici nu e un parfum de 50 de lei

| Celdrept a răspuns (pentru Simpatic):

Am momente când am bani am momente când nu am ce manca asta fiindcă am jucat la jocuri! Dar sa fac baie îmi permit zi de zi și dacă nu am parfum. Am avut și parfumuri scumpe care alții doar visează! Sa dus vremea aia când aveam bani, acum sunt un nimic, dar sunt un nimic care se spala zi de zi asta e chestia!

| Celdrept a răspuns (pentru Simpatic):

E parfum!

| Simpatic a răspuns (pentru Celdrept):

O sa par arogant in cele ce urmeaza, dar viata e cu dus-intors.
ma trag dintr-o familie de oameni gospodari, parintii mamei mele erau oameni gopodari si bogati
cand eram adolesecent la 16-18 ani, cumparam produse de mii de euro anual (zeci de mii euro pe an) ca persoana fizica de la niste "parliti", studenti pe acea vreme, care vindeau dintr-o garsoniera din Bucuresti, cred ca ai auzit de ei se numesc>> EMAG
Astazi CEO-ul eMAG este acel "parlit" de la care eu cumparam produse pe care el nu si le permitea in mod normal la acea vreme, el astazi are o avere de peste 400 milioane euro, eu sunt sarac laughing

viata te da jos dar tot ea te poate pune pe culmi!

Iti urez la cat mai multe parfumuri scumpe de acum in colo! De alea de la +800 de lei 100 mlwinking

| Celdrept a răspuns (pentru Simpatic):

De alea am avut laughing nu o sa mai am eu bani,ca tine nu am avut oricum! E bine daca ai bani dar asta nu te scutește de depresie am văzut! La tine nu e cazul evident! Uite tu ești un tip cu care se pot discuta multe chestii,nu ești retardat mintal așa cum sunt mulți români! Eu te respect,și eu nu prea respect nația noastră o urăsc de moarte! Ești serios și dai răspunsuri foarte bune,tu meritai mult mai mult pe aceasta platformă decât un user simplu cu un Rank bun pe TPU,dar viața e nedreaptă uneori cu unii. Sunt mulți analfabeți care nu merita unele distincții! Ești tare ce sa zic,e fericirea ta daca ai bani, nu ar trebui sa îți lipsească nimic! Sănătos contează să fii! Sunt unele afecțiuni care nici cu bani nu scapi de ele gen cum e tinitus cronic nu mai ai ce sa ii faci, și sunt multe care sunt mult mai grave și banii nu mai ajuta. Și eu îmi doresc multe dar asta e, mă mulțumesc cu ce am, alții nu au nici ce manca.
Pe parfumul asta am dat putini bani dar miroase demențial de bine! Parca 150 de lei am dat deși pe notino costa 400!
Îmi imaginez că ai deja o colecție de parfumuri de lux nu te mai întreb laughing
E bine că nu joci la aparate, pe mine m-au nenorocit!

| Simpatic a răspuns (pentru Celdrept):

Salut, multumesc mult pentru cuvintele frumoase, am o situatie buna dar nu-s cel mai cel, am avut si eu probleme destule in viata, si da ai dreptate nu banii sunt cei mai importanti in viata cat sanatatea.
Am exact cat imi lipseste, de asta unii nu inteleg ca daca am o casa si o masina sunt in regula cu asta, nu-mi trebuiesc averi si nici nu fac nimic in acest sens, nu ma compromit ca toti meltenii pentru niste bani, numai intru in detalii cu ce fac toti proxenentii si toti maimutoii pentru niste lucruri pe care oricum eu le am pe munca cinstita!

Nu am nicio problema cu ce rang am pe TPU sau ce merit am aici, din 2011 am cont dar mai bine de 3 ani cred ca nici nu am intrat deloc...
Sunt inca activ doar pentru ca admina TPU si alti membri din staff au decis ca am meritat (nu am idee de ce) sa raman aici si sa nu fiu banat, desi este posibil ca pe altii sa-i fi expulzat in aceleasi conditii, la ce discutii ma avut cu unii limitati si limitate in trecut... eu asta apreciez ca am ramas aici, cu alte cuvinte am invatat sa privesc partea plina a paharului si nu pe cea goala.
Asa trebuie facut si in viata, nu sa ne uitam la ce are unul sau altul ci sa ne imbunatatim noi si sa multumim Universului cand ne da ceva, faptul ca vei spune "de ce ala are mai mult decat mine" va aduce o pedeapsa asupra ta, am vorbit metaforic dar cumva viata te va lovi pentru nemultumirea pe care o ai.

Numai scriu aici ca suntem off-topic, si iar trebuie Universul sa o faca pe admina sa treaca cu vedereawinking happy